Loader
Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław zaprasza rodziców z dziećmi na wizyty adaptacyjne, gdy zęby są zdrowe i nic Was nie niepokoi. Lepiej zapobiegać niż leczyć — ta zasada obowiązuje szczególnie w stomatologii dziecięcej. W Polident Wrocław specjalizujemy się w stomatologii dziecięcej, od zabiegów profilaktycznych przez leczenie próchnicy po ortodoncję i interwencje w przypadku urazów zębowych.

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zapytaj o termin

Przyjazny stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław

Centrum Stomatologiczne Polident we Wrocławiu słynie z najwyższej klasy specjalistów i eksperckich kompetencji. Tych standardów trzymamy się także w stomatologii dziecięcej. Najmłodszych pacjentów i ich rodziców przyjmuje m.in. dr Małgorzata Turno-Kornafel, specjalista stomatologii ogólnej i dziecięcej. Dr Małgosia przez lata pracowała w Klinice Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Oprócz leczenia pacjentów zajmuje się przekazywaniem wiedzy nie tylko stomatologom, lecz także pediatrom. Od wielu lat publikuje artykuły, obejmujące szeroko obszar pedodoncji. Dr Małgorzata przy leczeniu małych pacjentów ściśle współpracuje z psychologiem, pediatrą anestezjologiem i fizjoterapeutą. Zorientowana we wszystkich medycznych nowościach, poświęca dużo czasu edukacji rodziców i dzieci. Wyjaśnia wszystkie wątpliwości, uczy prawidłowych nawyków itp.

Po co wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego?

U stomatologa dziecięcego ma być miło i przyjemnie, a dziecko powinno chcieć wracać do dentysty. Dlatego prosimy rodziców, by nie straszyli nami dzieci i nie przekazywali im swoich lęków. Wiemy, że doświadczenia z przeszłości mogły być trudne i wielu dorosłych pacjentów nie uporało się z obawą przed dentystą. Pamiętajcie jednak, że Wasze dzieci mają czystą kartę i naprawdę mogą lubić wizyty u stomatologa. Niech przyjdą do nas zainteresowane nowym miejscem, zobaczą wszystkie fascynujące sprzęty i zaprzyjaźnią się z nami.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty. Po co tak wcześnie?

Jest! Pierwszy ząb w buzi dziecka wywołuje u rodziców ogromną radość. Są zdjęcia, telefony do dziadków… Specjalista stomatologii dziecięcej przypomina, że pierwszy ząbek dziecka oznacza, że trzeba zadzwonić do nas u umówić się na wizytę. Podczas pierwszej wizyty stomatolog dziecięcy z Polident Wrocław przekaże także rodzicom komplet informacji na temat domowej higieny jamy ustnej małego dziecka. Dowiecie się, jak często należy przychodzić na kontrole (najczęściej co 3 miesiące) i jakie nieinwazyjne zabiegi profilaktyczne warto wykonywać, aby nie rozwinęła się próchnica. Wcale nie ma tak dużo czasu.

Próchnica dziecięca. Co o na jej temat mówi stomatolog dziecięcy z Polident Wrocław?

Czy wiesz, że w Polsce statystyczny 5-latek ma aż 5 zepsutych zębów. Inne dane: 83% trzylatków choruje (to jest choroba) na próchnicę. Polska jest w europejskiej czołówce występowania próchnicy. Stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław wyjaśnia, że, wprowadzając kilka prostych nawyków, można zmienić te statystki na lepsze. Po pierwsze, należy podawać dzieciom duże ilości wody, aby neutralizować kwaśne pH w jamie ustnej. Druga sprawa to systematyczne i dokładne mycie zębów, którego uczymy na wizytach. Ważna sprawa, by zęby dziecka myli rodzice, czyniąc z tego przyjemną zabawę, a nie pospieszny obowiązek. Ostatni nawyk to terminowe kontrole, wyznaczane przez stomatologa dziecięcego w Polident Wrocław. To ważne, ponieważ u dzieci próchnica prawie zawsze ma szybki przebieg, a my wiemy, jak często kontrolować zęby, żeby ją wyłapać na etapie, gdy nie będą potrzebne inwazyjne zabiegi.

Czy zęby mleczne są ważne?

Każdy stomatolog dziecięcy, także w Polident Wrocław, powie, że zęby mleczne są bardzo ważne dla uśmiechu Twojego dziecka. Gdy chorują na próchnicę, mogą zarazić wyrzynające się zęby stałe. Po drugie, zbyt wczesna utrata mleczaków psuje zgryz dziecka, przez co w przyszłości potrzebne będzie leczenie ortodontyczne. Prawidłowa higiena rozwijana od najmłodszych lat wyrabia też zdrowe nawyki, które zostają na całe życie.

Lakierowanie i lakowanie zębów mlecznych wykonuje stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław

Lepiej zapobiegać niż leczyć – zgodnie z tą zasadą zapraszamy do stomatologa dziecięcego w Polident Wrocław na zabiegi profilaktyczne. Wzmacniają one zęby zęby i chronią uśmiech dziecka przed rozwojem próchnicy. Pierwszy z nich, czyli lakierowanie, polega na pokryciu zębów mlecznych (lub stałych) preparatem z optymalną zawartością fluoru. Lakierowanie jest stosowane u dzieci także przy próchnicy początkowej. Lakowanie to z kolei zabieg ochronny, który zabezpiecza zęby przed rozwojem próchnicy w miejscach trudno dostępnych oraz bardziej narażonych na rozwój próchnicy. Najczęściej lakujemy powierzchnie żujące trzonowców i przedtrzonowców stałych (i mlecznych), aby zabezpieczyć je przed rozwojem próchnicy. Lakowanie chroni zęby, jeśli lak jest szczelny, dlatego należy to sprawdzać na wizytach kontrolnych.

Białe plamki na zębach u dzieci – jak się ich pozbyć?

Jeśli widzisz białe plamki na zębach swojego dziecka, umów się na wizytę do stomatologa dziecięcego w Polident Wrocław. Najczęściej taka plamka to po prostu odwapnienie, a tym samym sygnał, że zęby stają się podatne na próchnicę. Nie bagatelizuj plamek na uzębieniu dziecka, bo potem będziesz inwestować w leczenie ubytków próchnicowych. Najlepiej regularnie zgłaszaj się z dzieckiem na kontrole do stomatologa dziecięcego.

Rodzice często nie są w stanie wyłapać samodzielnie odwapnień uzębienia. Zwłaszcza gdy demineralizacja występuje w przestrzeniach trudno dostępnych i niewidocznych w uśmiechu. Aby pozbyć się plamek i wzmocnić zęby, stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław zastosuje nieinwazyjne metody: lakierowanie zębów (czytaj wyżej) lub pokrycie żywicą ICON.

ICON – leczenie próchnicy bez borowania

Podczas zabiegu o nazwie ICON na zęby nakładamy specjalną żywicę, która wnika do tkanek. Taka infiltracja zatrzymuje rozwój próchnicy początkowej, ponieważ żywica blokuje dostęp kwasów próchnicotwórcznych do wnętrza zęba. Zabieg jest nieinwazyjny, a do tego wzmacnia uzębienie, daje też efekt estetyczny i może być stosowany również przy fluorozie. ICON daje także bardzo dobre efekty estetyczne i zdrowotne po leczeniu ortodontycznym klasycznymi zamkami. Po demontażu aparatu za pomocą żywicy usuwamy białe plamki, świadczące o odwapnieniu, i poprawiamy estetykę uśmiechu.

Bezbolesne leczenie zębów u stomatologa dziecięcego we Wrocławiu

W Polident Wrocław dużą wagę przykładamy do przyjaznej atmosfery. Dlatego leczenie zębów jest u nas bezbolesne, a dzieci zasługują tutaj na specjalne traktowanie. Wielu naszych małych pacjentów to dziś osoby dorosłe, które od dziecka leczą się w Polident Wrocław, przyprowadzają także swoje dzieci, wnuki…

Właściwe podejście do leczenia zębów dzieci to jedna z naszych wyjątkowych umiejętności. Zajmujemy się także prawidłowym usuwaniem ruszających się zębów mlecznych. Gdy mleczak wymaga usunięcia z powodu zaawansowanej próchnicy, stosujemy specjalne „utrzymywacze” przestrzeni, aby ochronić zgryz dziecka przed niekorzystnymi zmianami. Współpracujemy tutaj z naszym ortodontą, dzięki czemu uśmiechy najmłodszych pacjentów są pod najlepszą opieką.

Wybity ząb, czyli urazy zębów u dzieci

W Polident Wrocław specjalizujemy się w zabiegach ratujących wybite zęby. Przekonujemy, że wybity ząb da się uratować, trzeba tylko jak najszybciej przyjechać do dentysty. Tutaj liczy się dosłownie każda minuta. Aby replantacja się powiodła, należy także odpowiednio przetransportować ząb. Najlepiej włożyć go do jamy ustnej dziecka, ponieważ naturalne środowisko zwiększa szanse na przeżycie zęba. Nie należy go czyścić, owijać, osuszać. Jeśli obawiasz się, że dziecko może się zakrztusić lub połknąć ząb, po prostu włóż go do mleka. Replantacja polega na umiejętnym wprowadzeniu zęba do zębodołu i unieruchomienie go szyną nazębną.

Leczenie ortodontyczne dzieci w Polident Wrocław

W Polident Wrocław dzieci są pod kompleksową opieką stomatologiczną. Leczeniem ortodontycznym zajmuje się dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner. Ona i jej zespół mają największe doświadczenie w Polsce w leczeniu niewidocznymi nakładkami Invisalign.

  • Leczenie wad zgryzu u dzieci za pomocą Invisalign First rozpoczynamy już u małych dzieci, najmłodszy nasz pacjent miał 4 lata.
  • U nastolatków stosujemy techniki Invisalign Teen, za pomocą których leczymy większość wad zgryzu, nawet takie, które kwalifikują się do leczenia operacyjnego.

Więcej na temat ortodoncji w Polident Wrocław piszemy tutaj

Zabiegi dla najmłodszych, na które zaprasza stomatolog dziecięcy w Polident Wrocław:

  • Instruktaż higieny jamy ustnej
  • Fluoryzacja zębów
  • Impregnacja zębów mlecznych
  • Leczenie zębów mlecznych
  • Usuwanie zębów mlecznych
  • Lakowanie zębów stałych
  • Leczenie zębów stałych

Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij