Loader
Ortodoncja

Ortodoncja

Ortodonta w Centrum Stomatologicznym Polident Wrocław zajmuje się leczeniem wad zgryzu dzieci i dorosłych w systemie Invisalign. Jesteś w najlepszych rękach! Pacjentów ortodontycznych w naszej klinice prowadzi dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner, międzynarodowy speaker systemu Invisalign oraz wiceprezeska i założycielka Polskiej Akademii Alignerów. To oznacza, że nasz ekspert ortodoncji uczy systemu Invisalign lekarzy na całym świecie.

 

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zapytaj o termin

Ortodonta w Polident Wrocław

Dr Katarzyna Potoczek-Wallner stosuje leczenie Invisalign jako jeden z pierwszych dentystów w Polsce. Wdrażanie nowoczesnych technik ortodontycznych połączyła z aktywnością naukową, broniąc doktorat z ortodoncji na temat zmian w układzie stomatognatycznym. Pod jej kierownictwem ortodoncja w centrum Polident daje szybkie i spektakularne efekty. Na bieżąco wdrażamy nowe rozwiązania systemu Invisalign. Dzięki temu to, co dla wielu wydaje się w ortodoncji niemożliwe, u nas jest osiągalne w standardzie.

W Polident Wrocław łączymy leczenie ortodontyczne z innymi zabiegami stomatologicznymi. Możesz u nas jednocześnie leczyć zgryz i planować wszczepienie implantów, odbudowy protetyczne, wybielanie, licówki czy bonding. Bo Polident to wielospecjalistyczna stomatologia od A do Z.

Ortodonta Invisalign w Polident Wrocław

Niewidoczne i bardzo dyskretne w użytkowaniu nakładki Invisalign to w rzeczywistości potężne narzędzie, leczące wady zgryzu. W rękach doświadczonego ortodonty leczy praktycznie wszystkie wady zgryzu! Dr Katarzyna Potoczek-Wallner stosuje z powodzeniem metodę Invisalign u nastolatków, a także u małych dzieci od 5. roku życia (czytaj niżej o Invisalign First).

Wskazania do leczenia ortodontycznego Invisalign

Do leczenia ortodontycznego kwalifikujemy:

 • Stłoczenia zębowe,
 • Przodozgryz,
 • Nagryz pionowy,
 • Zgryz krzyżowy,
 • Zgryz otwarty,
 • Szparowatość,
 • Krzywe zęby.

Invisalign to przezroczyste nakładki na zęby. Są projektowane i dopasowywane indywidualnie do uzębienia każdego pacjenta ortodontycznego. Zastępują klasyczne aparaty stałe. Skutecznie leczą wszystkie wady zgryzu, które nadają się do terapii aparatami.

Jakie są największe zalety nakładek Invisalign?

 • Nakładki Invisalign są niewidoczne w uśmiechu
 • Wygodne w noszeniu
 • W trakcie leczenia większość osób w ogóle nie wie, że masz nakładki na zębach
 • Zęby w nakładkach ładnie się błyszczą
 • Skutecznie leczą wszystkie wady zgryzu, które kwalifikują się do leczenia nieoperacyjnego
 • Dla pacjentów w każdym wieku (dla dzieci już od 5 lat)
 • Komfortowe, możesz je zdjąć, gdy masz taką potrzebę (na przykład ważne spotkanie)
 • Zdejmujesz je do jedzenia, więc nie ograniczają Twojej diety
 • Są higieniczne, myjesz je codziennie miękką szczoteczką
 • Nie kaleczą dziąseł i śluzówki jamy ustnej
 • Nie ulegają awarii tak jak klasyczne aparaty
 • W trakcie leczenia możesz konsultować się online (za pomocą Dental Monitoringu i nakładki na telefon ScanBox PRO)

W jakim wieku aparat ortodontyczny?

Zacznijmy od osób dorosłych. Tutaj nie ma ograniczeń wiekowych! Jeśli szukasz dobrego ortodonty we Wrocławiu, to w Polidencie czekają na Ciebie najbardziej nowoczesne metody leczenia wad zgryzu. Najstarsza nasza pacjentka, która założyła alignery, miała 76 lat. Postanowiła wyprostować zęby, bo bardzo ułatwiło jej to higienę, a nie wyobrażała sobie terapii stałym aparatem metalowym.

Ortodoncja nawet u starszych pacjentów daje ogromne korzyści dla zdrowia. Prawidłowy zgryz w wieku dojrzałym:

 • Stabilizuje zęby podatne na rozchwianie, a nawet wypadanie,
 • Eliminuje ryzyko uszkodzenia zębów, które mają złe kontakty w zgryzie,
 • Ułatwia higienę i zmniejsza podatność na odkładanie się kamienia zębowego.

Ortodoncja także odmładza! Sprawia, że pacjenci zaczynają pokazywać górne zęby w uśmiechu, co jest cechą charakterystyczną młodego wyglądu. Uporządkowanie zgryzu sprawia, że cała twarz nabiera harmonii. Odbudowa prawidłowej wysokości zwarcia wpływa również korzystnie na owal twarzy.

Ortodonta dla dzieci we Wrocławiu

Doświadczony ortodonta w Polident Wrocław zajmuje się leczeniem wad zgryzu u dzieci, także we wczesnym etapie. Najmłodszy nasz pacjent ortodontyczny ma 4 lata!

Uważamy, że każde dziecko powinno być regularnie kontrolowane przez ortodontę. Wczesne „wyłapanie” wady zgryzu ułatwia i przyspiesza leczenie. Dzieje się tak, ponieważ rozwijający się organizm dziecka bardzo dobrze reaguje na korekty ortodontyczne. Dlatego nawet przy mlecznym uzębieniu przyjdź do nas ze swoim dzieckiem na kontrolę ortodontyczną. Może się okazać, że wczesne założenie aparatu ustrzeże Twoją pociechę przed długotrwałym leczeniem w przyszłości, gdy wada ortodontyczna się pogłębi.

Nie zwlekaj z wizytą u ortodonty we wrocławskim centrum Polident, gdy Twoje dziecko:

 • Oddycha przez usta, chrapie, ma przetrwały dziecięcy typ połykania,
 • Długo piło mleko z butelki i ssało smoczek,
 • Ma różnego rodzaju dysfunkcje: ssie palec, obgryza paznokcie, gryzie ołówki,
 • Mówi niewyraźnie jak na swój wiek i sepleni,
 • Ma nietypowy profil, cofniętą lub nadmiernie wysuniętą brodę.

Invisalign First we Wrocławiu

Przyjazne leczenie ortodontyczne dla małych dzieci! Zamiast uciążliwych drutów, zamków, klamer i aparatów podniebiennych wygodne nakładki ortodontyczne Invisalign First. W Centrum Stomatologicznym Polident Wrocław ortodonta stosuje innowacyjną metodę leczenia Invisalign dla dzieci już od 5 roku życia.

Wykorzystujemy to, że uśmiech dziecka rośnie razem z nim. Moment, gdy dziecko ma zęby mleczne i stałe, to może być najlepszy czas na ukształtowanie szczęki i żuchwy pod wyrzynające się zęby. Nie potrzeba do tego metalowych aparatów! Wystarczą niewidoczne i komfortowe nakładki Invisalign First, czyli alignery do leczenia ortodontycznego fazy pierwszej.

Leczenie dzieci metodą Invisalign First:

 • Zapobiega pogłębianiu się wad ortodontycznych,
 • Prostuje zęby,
 • Stwarza miejsce pod nowe zęby stałe,
 • Poprawia wygląd uśmiechu dziecka,
 • Ułatwia pozbycie się złych nawyków (ssanie kciuka, gryzienie policzków, języka itp.),
 • Skraca przyszłe leczenie ortodontyczne (w fazie drugiej).

Jaki aparat ortodontyczny dla nastolatka?

Jeśli dziecko nie wymagało wczesnej interwencji, to zachęcamy, by do leczenia zgryzu wykorzystać skok wzrostowy. Występuje on średnio między 10. a 13. rokiem życia (indywidualne odchylenia określi endokrynolog). To logiczne, gdy dziecko gwałtownie rośnie, dużo łatwiej jest skorygować zgryz, by rozwijał się w pożądanych kierunkach.

Najczęściej ok. 12-13 roku życia ortodonta w Polident Wrocław zakłada nastoletnim pacjentom niewidoczne nakładki prostujące zęby. System Invisalign rozwinął swoje możliwości tak mocno, że obecnie za pomocą przezroczystych alignerów jesteśmy w stanie wyleczyć większość, nawet skomplikowanych wad zgryzu.

Ortodonta Wrocław. Na czym polega konsultacja ortodontyczna?

Umawiasz się na konsultację do ortodonty w Centrum Stomatologicznym Polident Wrocław telefonicznie lub przez formularz na stronie.

Skanowanie uzębienia

Jesteś zaskoczony, że diagnostyka zgryzu może być tak komfortowa! Zapominasz o kłopotliwych wyciskach i gipsowych modelach. W Polidencie skanujemy Twoje uzębienie za pomocą wygodnego wewnątrzustnego skanera 3D iTero. Delikatnie przykładamy skaner do Twoich zębów, a na monitorze widzimy natychmiast obraz 3D Twojego uzębienia. Dzięki temu możemy układać plan leczenia i precyzyjnie projektować metamorfozę uśmiechu.

Diagnostyka RTG

W pracowni RTG Polidentu czeka na Ciebie nowoczesny system diagnostyki cyfrowej. Zanim rozpoczniesz leczenie wykonujemy standardowe zdjęcia RTG, a także obrazowanie CBCT, jeśli jest potrzebne.

Kontrola uzębienia

Ortodonta w Polident Wrocław ocenia stan Twoich zębów podczas kontroli stomatologicznej. Jeśli wymagasz leczenia ubytków lub usuwania kamienia, kierujemy Cię do innego specjalisty w naszym Centrum. To bardzo wygodne, że nie musisz samodzielnie planować leczenia stomatologicznego u różnych stomatologów. W Polidencie pracują wspólnie lekarze wszystkich specjalizacji stomatologicznych.

Rozmowa

Nic nie zastąpi dobrej rozmowy z pacjentem. Zanim zaplanujemy leczenie wady zgryzu, pytamy Cię, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Wyjaśniamy też, co można osiągnąć w Twoim przypadku i jakie są technologiczne możliwości nowoczesnej ortodoncji. Podczas rozmowy wykonujemy zdjęcia Twojego uśmiechu i całej twarzy, aby udokumentować stan wyjściowy przed leczeniem ortodontycznym.

Ortodonta z Polident Wrocław. Jak wygląda leczenie ortodontyczne krok po kroku?

Projektowanie leczenia odbywa się za pomocą oprogramowania ClinCheck®, które wizualizuje cały proces leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. To najbardziej odpowiedzialny moment terapii! Wymaga od ortodonty umiejętności przewidzenia całego procesu leczenia od początku do końca.

Certyfikowany stomatolog Invisalign komputerowo planuje mikro-ruchy uzębienia, które krok po kroku prowadzą do wyleczenia wady zgryzu. Efekt? Pacjenci są zachwyceni, że już na starcie terapii widzą na komputerowej symulacji, jak będą przesuwać się ich zęby i jak będzie wyglądać uśmiech na finał leczenia.

Akceptacja planu leczenia

Gdy dr Katarzyna Potoczek-Wallner zaprojektuje Twoje leczenie, zaprosimy Cię na drugą wizytę. W jej trakcie zobaczysz wirtualną przemianę Twojego uśmiechu, którą zaprojektowaliśmy w Polidencie. Dzięki systemowi ClinCheck® wyświetlimy Ci, jak nakładka po nakładce będzie zmieniać się Twój zgryz. Dopiero po omówieniu całego procesu i akceptacji planu leczenia, zamówimy dla Ciebie zestaw alignerów. Wtedy już będziesz tylko czekać na dostawę i na spełnienie marzeń o prostych zębach i pięknym uśmiechu.

Odbiór nakładek i kolejne wizyty u ortodonty

Trzecia wizyta to moment, kiedy odbierasz pierwszy komplet nakładek. Najczęściej otrzymujesz 6 kompletów (góra i dół), które samodzielnie zmieniasz w domu co 7-10 dni. Jeśli Twoja wada zgryzu tego potrzebuje, przyklejamy do Twoich zębów niewielkie attachmenty. Mają one kolor zębów i są wykonane z takiego samego materiału co wypełnienia ubytków. Chodzi o to, że w niektórych przypadkach nakładki wymagają niewielkiej pomocy, aby wywołać pożądany ruch zębów. Położenie attachmentów i czas ich stosowania także projektujemy na wstępie, zanim zaakceptujesz plan leczenia. Są one niewielkie i praktycznie nie widać ich w uśmiechu.

Razem z nakładkami otrzymujesz od nas pełny instruktaż postępowania. Odpowiadamy na Twoje pytania o higienę i sposób noszenia alignerów. Zachęcamy Cię też do pobrania aplikacji My Invisalign, która przypomina o zmianie nakładek i ułatwia terapię.

Gdy minie 6-8 tygodni przychodzisz na wizytę kontrolną, podczas której sprawdzamy, czy zęby przesuwają się w zaplanowany sposób.

Jak dbać o zęby w czasie leczenia Invisalign?

 • W leczeniu Invisalign najważniejsza jest dyscyplina. Nosisz nakładki codziennie przez 22 godziny na dobę. W praktyce oznacza to, że zdejmujesz alignery tylko do jedzenia i mycia zębów.
 • Po posiłkach myjesz zęby i nakładki szczoteczką i pastą. Jeśli nie masz takiej możliwości, pamiętaj, żeby przepłukać jamę ustną i nakładki wodą.
 • Rano i wieczorem szczotkujesz nakładki miękką szczoteczką i łagodną pastą bez właściwości ścierających.
 • O zęby dbasz normalnie, pamiętając o nitkowaniu. Do mycia stosujesz łagodne pasty, odstawiasz pasty ścierne i wybielające.

Leczenie retencyjne po zakończeniu terapii Invisalign

Każda terapia ortodontyczna wymaga aparatu retencyjnego. Taki aparat stabilizuje efekty leczenia. Czas noszenia retencji zależy od indywidualnych warunków.

W przypadku leczenia Invisalign ostatnia nakładka jest początkiem retencji. Nosisz ją do momentu, gdy otrzymasz swój aparat retencyjny. Stały retainer mocujemy na siekaczach od podniebiennej strony. Utrzymuje on zęby przednie w prawidłowych pozycjach w okresie stabilizacji zgryzu. Retencja ruchoma, która przypomina nakładki Invisalign, utrzymuje z kolei prawidłowe położenie zębów bocznych. Zakładasz ją na noc.

Dowiedz się więcej o Invisalign na dedykowanej stronie:

Zobacz

 

Jak działa Invisalign?

To najnowocześniejsza metoda leczenia ortodontycznego niewymagająca stosowania zamków ortodontycznych i łuków.

To leczenie przezroczystymi nakładkami, które Pacjent może zmieniać sam, co oznacza, że nie ma konieczności częstych wizyt kontrolnych.

To komfort i estetyka, gdyż nakładki są niewidoczne, a jedynymi elementami na zębach są drobne, estetyczne attachmenty kolorem dostosowane do koloru zębów pacjentów.

Efekty Leczenia


Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

$(function(){ $(".twentytwenty-container[data-orientation!='vertical']").twentytwenty({default_offset_pct: 0.5,before_label: 'Przed', after_label: 'Po leczeniu', }); });

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij