Loader
Endodoncja

Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem bólu zębów bez ich usuwania. Podstawowym zadaniem takiego leczenia jest usunięcie źródła infekcji z wnętrza zęba oraz zapobiegnięcie jego nawrotom.

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zapytaj o termin

W trakcie zabiegów endodontycznych wykorzystuje się najnowsze przyrządy i urządzenia medyczne takie jak mikroskop, laser, RVG, endometr, koferdam i wiele innych. Niekiedy konieczne jest wykonanie dodatkowych badań takich jak tomografia komputerowa, czy posiewy bakteryjne i antybiogram. Wykonuje się również dodatkowe badania jak tomografia komputerowa,

 

W naszej klinice oferujemy pełen zakres usług endodontycznych, w tym:

  • Leczenie kanałowe – polega na usunięciu zmienionej zapalnie, lub zainfekowanej miazgi z kanałów zębowych za pomocą metalowych narzędzi. Następnie poddaje się je dezynfekcji z użyciem podchlorynu sodu i szczelnie wypełnia gutaperką w połączeniu z uszczelniaczem. Zwykle leczenie odbywa się na jednej wizycie i trwa 1 – 2h.
  • Ponowne leczenie kanałowe – przebiega podobnie jak pierwotne z ta różnicą, że jest trudniejsze i bardziej czasochłonne gdyż, zamiast miękkiej miazgi, z wnętrza zęba usuwa się twarde cementy, zwapnienia, czy wkłady. Leczenie trwa 1-2 wizyty po ok. 2h.
  • Chirurgia endodontyczna – polega na resekcji, czyli wycięciu, fragmentu korzenia wokół którego stan zapalny nie ulega wygojeniu, mimo dwukrotnego leczenia kanałowego. Zabieg przeprowadza się na jednej, około godzinnej wizycie.
  • Leczenie powikłań i niepowodzeń
    • złamane narzędzia – w prostych przypadkach udaje się je usunąć, w trudniejszych wykonuje się obejścia (tzw. by-pass), usuwa wraz z korzeniem (resekcja) lub zostawia pod obserwacją
    • perforacje – polega na zamknięciu niefizjologocznego otworu w korzeniu z użyciem lasera oraz cementu typu MTA

Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij