Loader
Tomografia komputerowa CBCT

Tomografia komputerowa CBCT

W Polident zapewniamy dostęp do nowoczesnych technik wizualizacyjnych, w tym tomografii komputerowej, niezbędnych w świadczeniu codziennych, profesjonalnych usług stomatologicznych.

Zaufało nam już ponad 22 000 pacjentów!
Skorzystaj z naszego doświadczenia

Zapytaj o termin

Czy każdy ząb można uratować przed usunięciem?

Niestety, nie każdy, ale dzięki rozwojowi endodoncji odsetek ten zwiększa się. Kiedyś, zwapnienia kanałów, skomplikowana anatomia zęba, lub złamanie narzędzia uniemożliwiały prawidłowe leczenie kanałowe.

Dziś, dzięki rozwojowi nauki i techniki, możliwe jest uratowanie zębów leczonych nieprawidłowo nawet dekady temu.

Współczesna endodoncja nie może się obejść bez mikroskopu. Pozwala on na swobodną prace w bardzo małym polu zabiegowym, niekiedy o powierzchni kilku milimetrów kwadratowych oraz na prace najcieńszymi narzędziami o rozmiarach mniejszych niż 0,1mm. Oprócz tego umożliwia ergonomiczną prace zespołu endodontycznego, co przy średnim czasie zabiegu wynoszącym 2 godziny, ma niemałe znaczenie.

Innowacyjne zdjęcia cyfrowe RTG

Niezbędna w codziennej praktyce stała się również radiowizjografia, czyli cyfrowe zdjęcia RTG. Pozwalają one postawić prawidłową diagnozę, kontrolować postęp prac w trakcie leczenia oraz oceniać stopień gojenia się kości na wizytach kontrolnych.

W najtrudniejszych przypadkach nieocenioną pomocą jest tomografia komputerowa, która umożliwia jeszcze dokładniejsze zbadanie zęba, bo w trzech wymiarach.

Aby pracować szybciej i bezpieczniej konieczne bywa użycie innych urządzeń i materiałów. Endometr pomaga zmierzyć długości kanałów, laser zaopatrywać perforacje, a endomotor bezpiecznie pracować wiertłami w korzeniu. System do cieplej gutaperki pozwala na szczelne wypełnienie kanału, a cement MTA na skuteczne zamknięcie perforacji i resorpcji.

Na pomoc współczesnemu endodoncie przychodzą również specjaliści innych dziedzin. Ortodonta może ekstrudować, czyli wysunąć z kości, złamany poddziąsłowo ząb. Chirurg wykona resekcję, czyli usunie niegojący się fragment korzenia. Technik dentystyczny odbuduje koronę zęba, co zapobiegnie jej niszczeniu i nawrotowi infekcji. Mikrobiolog zaś wykona posiew bakterii i pomoże dobrać najskuteczniejszy antybiotyk.


Masz dodatkowe pytanie?
Zostaw numer, oddzwonimy!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij